pühapäev, 4. jaanuar 2009

Kas on talv või mitte?

Mis seostub talvega? Lapsepõlvest ikka paks lumi, kelgumägi, hunnik märgi kindaid ja pakasest punaseks näpistatud põsed. Sellist talve ma ei leidnud...Küsimus: Kas teil siin Eestimaal talve polegi? Vastus: On ikka, aga ma olin sel nädalal lõunamaal.

Tegelikult oli üks talv novembri lõpus ära juba ja siis tuli vist aasta lumenorm korraga taevast alla. Puud olid paksult kaetud, isegi nii paksult, et mõned jämedad männioksad ei suutnud koormat kanda ja murdusid nagu pliiatsid.

Praegu on maa täiesti roheline. Ah, kröömike lund on kah ikka alles jäänud...


Kirjade järgi peaks siin olema suusarada, aga ühtegi suusatajat küll näha pole...

Sulelised sõbrad hindavad väga niisugust kuusekaunistust.
Taevas aga on talvel sini-sinine ja kuu (päevakuu, nagu Tupsu ütles) paistab.
Ikka vist on talv...

6 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Kuna sul on kuuserasvapllid, siis on kindlasti talv :)
Kenad pildid kõik!

sjgelle ütles ...

Meil siin on ikka päris talv - lumi, härmatis ja pakast kah parasjagu.

killuke ütles ...

lapsepõlve talved olid kuidagi lumisemad... ja hanged kõrgemad... ja kõik kuidagi teistmoodi. kuigi vahel kahtlustan, et samamoodi mõtlevad ükskord mu lapsedki, kui mäletavad nende jaoks üle pea ulatuvaid hangi, mis minu kõrguselt küll nii suured ei paista :).
väga kena seeria talvepilte nii lumega kui lumeta!

tiiauspaikka ütles ...

huvitav, kas tänapäeva laulud kajastavad ka kuidagi seda lumetut aega...pole ju võimalik enam laiulda- suusalumi, suusalumi, sajab õhtust hommikuni...

muide, siinamaal on pirtsakad tihased, need ei armasta üldse neid talipalle, soovivad originaalseemet ja pähkleid. kapitalistlikud tihased ma ütlen!

Tatsutahime ütles ...

Talveotsing fotokaga, vàga hea mòte! Mulle kòige rohkem meeldib see neljas pilt, kohe kylm hakkab selle valgevalgevalge pòòsa man.

kaamos rules! ütles ...

Kui on tihased, siis on ka talv, lumi ei loe! Aga siiski jama selle Tallinnaga - isegi lumi "käis juba ära". Küll tuleb veel!